Şansını Yükselt

Bu yazıyı okuyanın şansı yükseliyor.

Bir zamanlar zincir mesajlar vardı onlar da mutluluk ve şans vaat ediyordu ama istediğini yaparsan, aksi türlü biraz ürkütücüydü hatırladınız mı? Neyse boşverin..Ben de diyorum ki ..Şimdi burada okuyacaklarınız size şans  getirecek, uğurlu gelecek desem, hem de bilimsel gerekçelere dayanarak. Ayıracağınız 5 dakikaya mutlaka değecek.

Favorilerinize ekleyin, bunaldıkça okursunuz . Hatta şansa ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz arkadaşlarına gönderin, okusunlar. İyilikten, şans dağıtmaktan daha güzel ne var şu dünyada ;)

Mutluluk, başarı, şans üzerine konuşmayı, okumayı, yazmayı seviyorum . 
Bu konularla ilgilenen tek kişi de ben değilim tabi ki..İngiliz psikoloji profesörü Richard Wiseman yıllarını bu konuları çalışarak geçirmiş, çeşitli sosyal deneyler yapmış, “Şans Faktörü” ismiyle kitabını da yazmış . 

Kitaptan derlediğim, yorumlarımı eklediğim Şans elde etmenin, şansı yakalamanın ipuçlarını sizlerle de paylaşmak istiyorum.

  1. Hayata daha esnek ve sakin bakın. Endişe, tedirginlik sizin fırsatları görme yeteneğinizi bulanıklaştıracaktır. 
  2. Hayatınızda yeni deneyimlere açık olun. Konfor alanından çıkın . Arada bir gittiğiniz yolu değiştirin, hep aynı yoldan gitmeyin. Yeni rotalar, yeni tatlar deneyin yeni insanları tanıma konusunda açık olun.
  3. Sezgilerinizi ve içsesinizi dinleyin size ne diyor? Olumsuz, ket vuran, sizi eli kolu bağlı hareketsiz bırakan "yapma" "etme" "gitme" diyen bir iç ses büyük ihtimalle,  korumacı tarafıyla size seslenen aşırı evhamlı bir anne . Yani sizin bilinçaltınız. Billinçli olarak ne kadar olumlu kodlamalar yaparsanız, bilinçaltınıza da bu olumlu düşünce ve duygu yüklemeleri kaydolacak ve bir zaman sonra sizi destekleyen, yüreklendiren motive eden bir iç sese sahip olacaksınız.
  4. Güçlü bir şans ağı için insanlarla iletişim kurun. İnsanlara karşı önyargılarınızı yumuşatın. Hiç ummadığınız bir kişi size hayatınızın iyiliğini yapabilir. Günaydın, merhaba, teşekkürler, nasılsınız? Demek hayatınızı değiştirebilir unutmayın.
  5. Sezgilerinizi yükseltecek adımlar atın. Meditasyon yapın. İçinizdeki güce ve ışığa güvenin ve onu besleyin.
  6. Gelecekte iyi şans bekleyin. Şans telkininde bulunun. "Ben şanslıyımdır" deyin.
  7. Önemli buluşmalar, toplantı, telefon görüşmeleri öncesinde şansınızın yüksek olduğunu, olumlu sonuçlar alacağınız şekilde kendinizi motive edin, bunu zihninizde imgeleyin 
  8. İyi kaderi hayalinizde canlandırın. Bilinçaltı da hayallerden etkilenir. Ve hayaller eylemle birlikte gerçeğinize dönüşür.
  9. Hayatınızdaki talihsizliğin uzun vadede iyi sonuçlanacağına inanın. He  işte bir hayır vardır. Bir kapı kapanır, bir kapı açılır . Sözlerindeki kadim bilgiye inanın.