5 Güçlü Bahar Temizliği Stratejisi ile Hayatlarımıza Bolluk, Bereket ve Pozitif Enerjiyi Çekmenin Yolları


Merhaba tam zamanında, tam da yaz kapıda ve bahar kendini şahane bir şekilde hissettirirken sizlere çok güçlü ve etkili  5 adımda oluşan "hayatlarımızı etkileyecek" bir bahar temizliğinden  bahsedeceğim. 21 Mart ekinoksuyla birlikte Instagram sayfamda  ufak ufak bahsetmiştim zaten . Yazımda anlatacaklarımı uyguladığınızda, hayatlarınızda etkilerini pozitif anlamda yaşayacağınıza eminim. Hayatlarımıza girmesini istediğimiz şeyler genelde ortak, güzel enerjiler, bolluk, bereket, keyif ve de düzen. Çünkü genelde kafamız karışık ve enerjimiz düşük. Şimdi gelin birlikte enerjimizi yükseltmenin, hayatlarımıza güzel enerjiler çekmenin yollarına bakalım.

Hemen ilk maddeye geçiyorum.

  1. Fiziksel olarak ev ve ofislerin, yaşam alanlarımızın fazla eşya yükünden arındırılması: Sürekli tüketim ve stoklama halindeyiz. Eşyalar kıyafetler biriktikçe birikiyor. Çevremizdeki eşya fazlalığı hem zihnimizi hem yaşam alanlarımızı meşgul edip, bizleri adeta boğuyor.Biriktirdiğimiz eşyaları gözden geçirmek, bazılarını onarmak, tamir etmek, bazılarıyla da  vedalaşmak size güzel enerjilerle geri dönecek. Kullanmadığınız ya da artık sevmediğiniz eşyaları satabilir, bundan gelir elde edebilir, ihtiyacı olanlara verebilir, onlara fayda sağlamış olabilir veya geri dönüşüme gönderebilirsiniz.
  2. Düşüncelerinin Tozunu Al : Tıpkı evlerimizdeki işe yaramayan ama yer kaplayan eşyalar gibi, zihnimizde de işe yaramayan fakat zihnimizi sürekli meşgul eden çokca düşünce var. Sürekli medyadan bize ulaşan dedikodu haberleri, içi boş tv programları, karamsar, korku ve negatiflik dolu size katkısı olmayan yayınlara maruz kalıyoruz, uzaklaşın vaktinizi bunlarla harcamayın. Yerine size iyi gelen faydası olduğunu düşündüğünüz görsel ve işitsel yayınlara yönelin bu düşüncelerinize, oradan bilinçaltınıza  ve de yaşamlarınıza yansıyacak. Ve en önemlisi size "yapamazsın" "başaramazsın" "yeterince iyi değilsin" diyen iç sesi susturun :) Ve iç sesinizi ilham veren, yüreklendiren, içinizdeki gücü ortaya çıkaracak şekilde besleyin, meditasyon bunun için size güzelce alışkanlık kazandırabilir.
  3. Sağlıksız besinleri mutfağından çıkart Yediklerimiz, içtiklerimiz sağlığımızı, enerjimizi ciddi şekilde etkiliyor. Bu anlamda da farkındalık kazanmak için yediklerimizi içtiklerimizi gözden geçirmenin tam sırası. Enerjimizi tüketen, sağlığımıza yararı olmayan besinleri, sigara ve çok fazla alkolü  hayatlarımızdan çıkartmak ya da araya mesafe koymak etkisini hızlıca daha zinde, formda ve de sağlıklı bir yaşam şeklinde gösterecektir.
  4. Enerji vampirlerine kapıyı gösterin : Peki enerji vampirleri kim derseniz, sürekli kendinden bahseden, ihtiyacı olduğunda sizi arayan soran, sizi terapisti gibi görüp sürekli hayatındaki olumsuzlukları anlatıp içinizi karartan fakat siz aradığınızda sizi dinlemeyen , sizi motive etmek yerine sürekli olarak yapamazsın, ya da yapma diyen ket vuran, aşağı çeken kişiler.  İşte onlar enerji vampiri dediğimiz kişiler, ise onlarla mesafe kurmanız size iyi gelecektir. Belki de sizden beklediklerini alamadıklarında yaptıklarını fark ederler. Unutmayın en çok zaman geçirdiğimiz 5 kişinin ortalamasıyız diyor girişimci ve motivasyon koçu Jihm Rohn .. Ortalamayı yüksek tutun. 
  5. Hayal ve hedeflerinizin tozunu alın : Çevremiz, insanlar, ekonomik koşullar, dünya ve en önemlisi bizler değişiyoruz. Bir kaç yıl önceki ya da sene başındaki hayal ve hedeflerimiz değişmiş olabilir. Bu çok doğal. Hedefleri yeniden masaya yatırıp düşünmek, geldiğimiz noktayı ve varmak istediğimiz noktaları değerlendirmek adeta tozunu almak ve yeniden tüm enerjimizle hayal kurup, hayallerimize hedeflerimize odaklanmak sizi istediğiniz hayata bir adım daha yaklaştıracak.

Sevgiyle ve neşeyle kalın.

Dilek Kıroğlu

Yaşam Koçu&Nlp Uygulayıcısı